Máme radi Slovensko
Náučný chodník - Drienčanský kras
       

 

logo projektu


  Ďalšie zaujímavé miesta
 • K zaujímavým miestam v okresnom meste Rimavská Sobota nepochybne patrí 5. najstaršie múzeum na Slovensku, Gemersko-malohontské múzeum. Hlavným zameraním múzea je dokumentácia prírody a spoločnosti historického regiónu Gemera a Malohontu.

 

 • Špecializáciou múzea od roku 1996 je dokumentácia hmotnej a duchovnej kultúry Rómov v širšom regióne.

 

 • Jedným z návštevnícky najpríťažlivejších vystavených exponátov je múmia ženy menom Tasheritnetiak z Abusír el-Meleku. Ide o jednu z piatich egyptským múmií na Slovensku. Múmia pochádza z 21. - 25. egyptskej panovníckej dynastie, z obdobia medzi rokmi 1087 - 664 pred Kristom.

 

 • V časti venovanej literárnym tradíciám je prostredníctvom dvojrozmerných exponátov dokumentované obdobie slovenského národného obrodenia, revolučné udalosti rokov 1848-1849, memorandové a matičné roky v Gemeri a Malohonte.

 

 • Tieto, ale i mnohé ďalšie exponáty našej bohatej histórie i kultúry, si môžete pozrieť v čase otváracích hodín, a to: Pondelok - Piatok 8.00 - 16.00, Sobota - Nedeľa 9.00 - 16.00 (apríl - september), Knižnica: pondelok - streda - piatok 8.00 - 15.30. Na štúdium historických dokumentov však odporúčame priniesť si ochranné rukavice.

 

 
      © 2015 Všetky práva vyhradené.