Dňa 5.3.2024 sa naša škola zúčastnila Stredoškolskej ligy v malom futbale v Detve.

Reprezentovali nás žiaci: Slopovský A.- III.R, Slopovský K.- I.R,  Zagyi M.- II.CR,  Jonáš P.- I.EN,  Frait N.- I.EN, Fukáč Á.- III.MT, Zsíros D.- II.S.

Postupne sme porazili súperov z Detvy, Modrého Kameňa a  Veľkého Krtíša. Podľahli sme jedine Gymnáziu Ivana Kraska z Rimavskej Soboty a skončili sme druhí.

Postupujeme do finále 24.4. 2024 v Detve.

Chlapcom ďakujeme!

Skromnosť, šikovnosť, húževnatosť, vytrvalosť a hlavne veľký talent. To všetko má žiak II.H triedy odboru mäsiar lahôdkar - Filip Ďurčo. Filip reprezentuje Rimavskú Sobotu v ZO Lokomotíva a dobré meno robí aj našej škole. Šport miluje a svoj talent naplno rozbalil aj v republikovom šampionáte mužov a žien v Banskej Bystrici. Filip štartoval vo váhovej kategórii 57 kíl a vo finále si so svojím protivníkom hravo poradil a do svojej zbierky si tak znova pripísal titul majstra Slovenska. Zápasil aj vo váhe 60 kíl, kde bol znova úspešný a získal ďalší majstrovský titul.

Dňa 29. februára 2024 sa v priestoroch rimavskosobotského reformovaného gymnázia konalo slávnostné otvorenie výstavy súťažných prác žiakov, ktorí sa zapojili do XXII. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže Istvána Ferenczyho. Porota mala posúdiť celkovo 263 prác. Súťažili aj naši žiaci -Viktória Ráczová (III.CM) a Zdeno Rybár (II.CR). Zdeno sa dostal medzi najlepších, a tak si jeho krajinomaľbu mali možnosť pozrieť všetci návštevníci výstavy.

2024. február 29-én a rimaszombati Református Gimnáziumban sor került a XXII. Ferenczy István Országos Képzőművészeti Verseny ünnepélyes kiértékelésére és kiállításának megnyitójára. Összesen 263 munkát kellett elbírálnia a zsűrinek. A mi tanulóink, Rácz Viktória (III.CM) és Rybár Zdeno (II.CR) is beküldték a pályamunkáikat. Zdeno a legjobbak közé került és tájképét ma a látogatók megtekinthették a kiállításon.

Prejaviť lásku, obdiv, úctu či vďaku by sme mali každý deň v roku. Ale úprimne, vieme si na to vôbec v tejto uponáhľanej dobe nájsť čas? 14. február je dňom oslavy najsilnejšieho citu- lásky. Práve tento deň sme využili a zorganizovali valentínsku poštu a súťaž tried o najviac červeného oblečenia. A viete, kto mal na sebe najviac kúskov? Bola to pani zástupkyňa a s rovnakým počtom bodov skončila aj kolegyňa Adriana Lévay Marek. Trieda s najväčším počtom bodov postupuje do celoročnej súťaže pod názvom Farebné dni. Jej názov zostane zatiaľ zahalený rúškom tajomstva. Ďakujeme všetkým zamestnancom a žiakom, ktorí sa do akcie zapojili a osobitná vďaka patrí pani majsterke Jarke Ostrihoňovej a triedam I.P a II.P za krásne valentínky, ktorými nás všetkých veľmi potešili. Obidve akcie zorganizoval študentský parlament. A verte tomu, že stáli za to. Pretože nič nenahradí úsmev na perách, prekvapenie, dobrý pocit či náladu po prečítaní valentínky, ktorú ste možno vôbec nečakali.

Mgr. K. Sroková

14. februára sa začal 29. ročník Valentínskej kvapky krvi, kampane Slovenského Červeného kríža zameranej na podporu bezpríspevkového darcovstva krvi. Sloganom tohtoročnej kampane je: Buďme k sebe láskaví, veď sme +/- rovnakí.

Stačí len nabrať odvahu, zbaviť sa strachu a rozhodnúť sa! Desať študentov zo IV.AC, IV.R a I.EN triedy sa rozhodlo 13.2.2024 darovať krv na Hematologicko-transfúznom oddelení nemocnice Penta Hospitals v Rimavskej Sobote. Ich čin je vysoko humánny, príkladný a nasledovaniahodný! Pretože ak 18-20 ročný mladý muž zachráni zdravie alebo život niekoho iného, ako inak to nazvať, ako hrdinstvo?

A naozaj k tomu nič viac nie je potrebné , iba trošku odvahy a rozhodnosti! Pretože nikto z nás dopredu nevie, či raz aj naše zdravie alebo život nebudú závisieť od dobrovoľných darcov krvi, ktorými sa rozhodli stať aj študenti: Franko, Garai, Kékeši, Krnáč, Kvak, Lux, Miháľ , Mišurák , Porubiak a Vetrák.

Z celého srdca vám ĎAKUJEME!