Dňa 15. novembra 2021 v budove „Csillagház“ v Rimavskej Sobote naša škola vďaka Maďarskej republike získala nové športové vybavenie. Štátny sekretariát pre národnú politiku v spolupráci s Zväzom maďarských pedagógov na Slovensku rozdali významné športové vybavenie pre školy, kde prebieha vzdelávanie v maďarskom jazyku. Okrem toho naša knižnica pomocou Maďarskej republiky sa rozšírila o ďalšie desiatky maďarských beletristických kníh, a maďarskí učitelia dostali milý vianočný balíček od misie Palánta. Ďakujeme, a dary nám určite prospejú!

2021 . november 15-én a rimaszombati Csillagház épületében iskolánk a Magyar Köztársaság jóvoltából új sporteszközökkel gyarapodott, melyekkel szeretné segíteni a pedagógusok munkáját. A Nemzetpolitikai Államtitkárság ajándékként a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségének közreműködésével jelentős értékű sporteszközöket tartalmazó csomagot állított össze azoknak az oktatási intézményeknek, ahol magyar anyanyelvű oktatás folyik. Ezen kívül a Magyar Köztársaságtól több tucat magyar nyelvű szépirodalmi könyvet is kapott könyvtárunk és magyar nyelvű tanáraink egy kis karácsonyi csomagot a Palánta Gyermek és Ifjúsági Missziótól. Nagy köszönettel tartozunk és biztosan hasznunkra lesznek!

A. Lévay Marek