Dňa 13. apríla sa Kinga Tóthová, žiačka II.MT triedy, zúčastnila slávnostného odovzdávania cien básnickej súťaže, ktorú organizovalo Fórum združení v Kazincbarcike v Maďarsku. Súťažiaci poslali svoje básne zo Slovenska, Zakarpatska a z Maďarska. Kinga v kategórií stredoškolákov vyhrala prvé miesto. Jej báseň „Rýchle“ aj zhudobnili a predniesli počas ceremoniálu. Gratulujeme a želáme veľa umeleckých úspechov aj v budúcnosti! Na súťaži sa zúčastnili aj ďalší nadaní žiaci a žiačky našej školy: Ľudovít Danyi (II.CR), Csenge Liptáková (II.CM) a Bianka Kökényová (II.DN).

2024.04.13-án Tóth Kinga II.MT osztályos tanulónk a Kazincbarcikai Egyesületek Fóruma által meghirdetett versíró pályázat eredményhirdetésén vett részt. A versenyre Felvidékről, Kárpátaljáról és Magyarországról érkeztek versek. Kinga a középiskolások kategóriájában a legelőkelőbb első helyet érdemelte ki. „Gyorsak” c. versét meg is zenésítették és előadták az ünnepségen. Gratulálunk a kitűnő eredményhez és még nagyon sok művészi sikert kívánunk! A versenyen több tehetséges költőpalántánk is részt vett: Danyi Lajos (II.CR), Lipták Csenge (II.CM) és Kökény Bianka (II.DN).