Srdečne blahoželáme pánovi učiteľovi Ľudovítovi Liptákovi, ktorý získal Pamätnú medailu za pedagogickú prácu učiteľa. Víťazov vybralo Ministerstvo vnútra Maďarskej republiky na základe pedagogickej práce kandidátov. Pán učiteľ Ľudovít Lipták na našej škole vyučuje poľnohospodárske predmety a teóriu v autoškole v slovenskom a maďarskom jazyku už 29 rokov. Sme radi, že je neoddeliteľnou a nenahraditeľnou súčasťou našej školy. Zároveň sme vďační za to, čo všetko urobil a ešte stále aj robí pre naše zariadenie a študentov. Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutočnilo 3. septembra 2022 na Národnom slávnostnom otvorení maďarských škôl na Slovensku v rímskokatolíckom kostole v Držkovciach. Podujatie odvysielal v priamom prenose Rozhlas a televízia Slovenska.

Nagy szeretettel gratulálunk Lipták Lajos tanár úrnak, aki megkapta a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet. A díjazottakat a Magyar Köztársaság Belügyminisztériuma választotta ki a jelöltek pedagógiai munkája alapján. Lipták Lajos tanár úr 29 éve tanít iskolánkon mezőgazdasági szaktárgyakat és autósiskolai szakoktatást szlovák és magyar nyelven. Büszkék vagyunk rá, hogy iskolánk szerves és nélkülözhetetlen része lett. Hálásan köszönjük, amit az intézményünkért és a diákokért tett és tesz. A díjátadásra 2022. szeptember 3-án került sor a Szlovákiai Magyar Iskolák Országos Tanévnyitó Ünnepségén a Dereski római katolikus templomban. Az eseményt élőben közvetítette a Szlovák Rádió és Televízió.