Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. a Nadácia Ekopolis vyhlásili v tomto roku v poradí už16. ročník grantového programu Zelené oázy, ktorého témou bolo Stromy medzi nami. Tejto téme sme sa veľmi potešili, pretože v našom školskom areáli máme nie jeden strom, ale celý sad. Sad bol vysadený v deväťdesiatych rokoch minulého storočia. Veľa rokov prinášal bohatú úrodu, ale v poslednom období sme naň nemali toľko času, čo sa prejavilo aj na jeho vzhľade a na zdraví stromov. Keď sme sa dozvedeli o možnostiach grantového programu, rozhodli sme sa, že náš sad treba zachrániť. Vypracovali sme projekt s rovnakým názvom - Zachráňme školský sad - a čakali sme na výsledky. Veľmi sme sa potešili, keď nám prišla správa, že sme postúpili do druhého kola a náš projekt bol zaradený medzi najlepšie. Dúfali sme, že v druhom kole náš projekt podporí čo najviac ľudí. V čo sme dúfali, stalo sa skutočnosťou. Hurá, sme prví! Vďaka silnej podpore ľudí v regióne a celom Slovensku sa nám podarilo získať na obnovu školského sadu celú plánovanú sumu. Touto cesto chceme poďakovať všetkým, ktorí nám poslali svoj hlas. Boli sme prekvapení, koľko ľudí našu myšlienku podporilo. Od marca nás čaká na jednej strane veľa práce, ale na jej konci nás potešia sladké plody čerešní a višní. Už teraz sa tešíme na spoločné aktivity plné zábavy v našom sade. Pridajte sa k nám, nech náš komunitný sad znova ožije.