Tento školský rok sa našli šikovní a odvážni žiaci, ktorí sa zapojili do školskej pravopisnej súťaže z maďarského jazyka. Súťaž sa konala 6. 2. 2024 v učebni maďarského jazyka. Do súťaže sa zapojilo 8 žiakov. Žiaci na súťaži mali možnosť preveriť si svoju pravopisnú úroveň pomocou diktátu a pravopisného testu.

1. miesto – Levente Szabó Márton, I.CR

2. miesto – Naomi Szajková, II.CM

3. miesto – Dávid Radics, IV.AC

Úspešní riešitelia: Mátyás Máté (IV.AC), Kinga Tóthová (II.MT), Orsolya Dávidová (II.CM)

Ebben a tanévben ügyes és bátor tanulóink részt vettek az iskolai magyar helyesírási versenyen, melynek megrendezésére 2024. február 6-án került a magyar nyelvi szaktanteremben. A versenyen 8 tanuló vett részt. A vetélkedő tanulóinak lehetőségük volt helyesírási ismereteiket tollbamondás és helyesírási teszt segítségével ellenőrizni.

1. hely – Szabó Márton Levente, I.CR

2. hely – Szajková Naomi, II. CM

3. hely – Radics Dávid, IV.AC

Eredményes megoldók: Máté Mátyás (IV.AC), Tóth Kinga (II.MT), Dávidová Orsolya (II.CM)