26. marca sa uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Mihálya Tompu v priestoroch Kultúrneho domu v Rimavskej Sobote. Z našej školy sa jej zúčastnili: Orsolya Dávidová (II.CM), Csilla Horváthová (II.CM), Ľudovíť Danyi (II.CR), Attila Kökény (II.CR) a Adrián Oláh (II.DN). Orsolya, Csilla, Attila a Adrián sa umiestnili v bronzovom pásme a Ľudovít v zlatom, a preto postúpil do semifinále, ktoré sa bude konať 16. mája v Lučenci.

2024. március 26-án a rimaszombati Művelődési Házban került sor a Tompa Mihály Országos Szavalóverseny járási fordulójára. Iskolánkat Dávid Orsolya (II.CM), Horváth Csilla (II.CM), Danyi Lajos (II.CR), Kökény Attila (II.CR) és Oláh Adrián (II.DN) képviselte. Orsi, Csilla, Attila és Adrián bronz, míg Lajcsi arany besorolást kapott. Lajcsi továbbjutott a losonci országos elődöntőbe, mely május 16-án lesz.