Bielym kvitne, zeleným odvisne, červeným odpadne. Čo je to? Ak ste odpovedali jablko, máte pravdu. Áno, aj jablká majú svoj sviatok. Pripomíname si ho každý rok 21. októbra a je známy pod názvom Deň pôvodných odrôd jabĺk (Apple Day). Jeho história siaha do roku 1990. Jablko je symbolom zdravej výživy a naším národným ovocím. Obsahuje vitamíny, pektíny, minerálne látky a vlákninu. Je bohaté na vitamín C a nespôsobuje alergiu. Nielen tieto benefity sme si pripomenuli na našej škole v piatok 20. októbra akciou pod názvom Jablko v našom živote. Celý deň bol naplnený viacerými aktivitami, ktoré boli zrealizované pod vedením študentského parlamentu a koordinátora environmentálnej výchovy. Na žiakov čakala ochutnávka rôznych druhov jabĺk, jablkového koláča, sušených jabĺčok, kvízy, osemsmerovky, vytvorili si plagáty v štyroch jazykoch. Neobišli ani školský sad, v ktorom si pripomenuli význam pôvodných odrôd jabĺk, ktoré sú tam vysadené. Našou snahou bolo vytvoriť pre žiakov priestor a príležitosť, kde môžu byť kreatívni, vynaliezaví a zároveň vzdelávaní.

Mgr. K. Sroková