Recitačná súťaž Mihály Tompu v maďarskom jazyku patrí k tradičným súťažiam na Slovensku. Tento rok sa školské kolo recitačnej súťaže uskutočnilo 16. januára 2023. Porotu prekvapilo nielen množstvo recitátorov, ale aj výborné a zaujímavé prednesy. Žiaci nám pripravili naozaj nevšedný zážitok a pôžitok z krásneho umeleckého slova. U súťažiacich sa hodnotil najmä výber textu, zvuková stránka reči, ovládanie textu a jeho prednes. Súťažiaci boli ocenení potleskom, sladkosťou a diplomom.

Na okresnom kole našu školu reprezentujú:

Poézia: Csilla Horváthová (I.CM), Jozef Illéš (II.CM), Evelin Váradiová (II.CM)

Próza: Ľudovít Danyi (I.CR), Attila Kökény (I.CR)

Výhercom gratulujeme!

A Tompa Mihály Szavalóverseny az ország hagyományos versenyei közé tartozik. Ebben az évben az iskolai forduló január 16-án került megrendezésre. A zsűrit meglepte a sok szavaló és a remek előadások. A jelenlévőknek csodálatos művészi élményben volt részük. Legfőképpen a szövegválasztást, az érthető előadásmódot és a szövegtudást értékeltük. A versenyzőket tapssal, édességgel és oklevéllel díjaztuk.

A járási fordulón a következő diákok képviselik iskolánkat:

Vers: Horváth Csilla (I.CM), Illéš József (II.CM), Váradi Evelin (II.CM)

Próza: Danyi Lajos (I.CR), Kökény Attila (I.CR)

A nyerteseknek gratulálunk és sikeres felkészülést kívánunk!

Mgr. A. Lévay - Marek